Artykuł Dodaj artykuł

Rolety idealne na zimę

Zimową porą zwracamy większą uwagę na utrzymanie w domu ciepła, mocno przy tym nadwyrężając domowy budżet.

Rolety zewnętrzne AluprofZimową porą zwracamy większą uwagę na utrzymanie w domu ciepła, mocno przy tym nadwyrężając domowy budżet. Ekonomicznym, a zarazem komfortowym rozwiązaniem jest założenie rolet zewnętrznych.

W zimie szczególnie odczuwalny jest problem przewiewów w budynku. Obok nieszczelności drzwi, dachu czy ścian to przede wszystkim okna odpowiadają za niekontrolowaną utratę ciepła – nawet do 25%. Dlatego, aby uniknąć zbyt wysokich rachunków za ogrzewanie i zapewnić mieszkaniu należyte ciepło, warto zainwestować w termoizolacyjne okna. Dodatkową ochronę zapewnią również rolety okienne, montowane na zewnątrz budynku. Przestrzeń powstała pomiędzy oknem, a opuszczoną roletą stworzy izolację cieplną.

Rolety zewnętrzne AluprofRolety zewnętrzne to praktyczny system, który znajduje zastosowanie na kilku płaszczyznach. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowi barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Z kolei latem doskonale zabezpiecza przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz ich przegrzewaniem. Są także dźwiękoszczelne, a także znakomicie tłumią hałas. Jednak najważniejszą zaletą rolet jest termoizolacyjność, osiągnięta poprzez odpowiednią konstrukcję ich profili.

Zwijane żaluzje są trwałe i odporne na ścieranie ze względu na materiały, z których są zrobione. - Najlepiej sprawdzają się rolety wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej – mówi Zdzisław Morzyński - Dyrektor Sprzedaży Systemów Roletowych Aluprof. - Specjalne konstrukcje, jak np. system adaptacyjny SKP marki Aluprof, są stworzone z myślą o obniżeniu kosztów ogrzewania zimą. Wysoką izolacyjność termiczną zapewnia wypełnienie z pianki poliuretanowej, umiejscowione pomiędzy profilami rolety – wyjaśnia ekspert.

Rolety zwijane są do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Obydwa elementy - żaluzje, jak i skrzynka stanowią funkcjonalny i estetyczny element budynku. Dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu dowolnie można dopasować je do koloru okien i fasady. Rolety steruje się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny, połączony z systemem sterującym. Niewątpliwym atutem jest też ochrona antywłamaniowa dla domu, a także zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Wszystko to składa się na pełen komfort mieszkańców.

Artykuł został dodany przez firmę

Aluprof S.A.

Producent stolarki aluminiowej Aluprof dostarcza na rynek zaawansowane technologicznie systemy aluminiowe okienno-drzwiowe, systemy bramowe, systemy roletowe, a także konstrukcje z profili aluminiowych do zabudowy ogrodów zimowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły