Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Specjaliści Braas na wyciągniecie ręki

W dniach od 30. września do 2. października Dom Modelowy w Jankach gościć będzie specjalistów Braas. W tym czasie porozmawiać można będzie m.in. z Markiem Podeszwą – doradcą technicznym firmy. Podczas spotkań ze specjalistami odwiedzający obiekt będą mieli okazję uzyskać indywidualne porady dotyczące prawidłowej budowy dachu i trudności jakie można napotkać w trakcie tego przedsięwzięcia.

W dniach od 30. września do 2. października Dom Modelowy w Jankach gościć będzie specjalistów Braas. W tym czasie porozmawiać można będzie m.in. z Markiem Podeszwą – doradcą technicznym firmy. Podczas spotkań ze specjalistami odwiedzający obiekt będą mieli okazję uzyskać indywidualne porady dotyczące prawidłowej budowy dachu i trudności jakie można napotkać w trakcie tego przedsięwzięcia.

Braas radzi jak wykonać dach

Wizyta Marka Podeszwy w Domu Modelowym stanowić będzie część tygodnia tematycznego poświęconego zagadnieniom dachu. Wydarzenie będzie mieć miejsce w Domu Modelowym pod Jankami w dniach od 28. września do 2. października. Odwiedzający w tym okresie obiekt będą mogli uzyskać informacje dotyczące etapów kładzenia dachu i jego funkcjonowania. Pan Marek Podeszwa udzieli także odpowiedzi na pytania związane z poprawnym wykonywaniem detali dachu oraz typowych problemów na jakie można się natknąć podczas jego budowy. Dodatkowo na pytania odwiedzających odpowiadać będą także: Agnieszka Janczarek - koordynator techniczno-handlowy Braas oraz Marcin Myrchel – koordynator ds. sprzedaży.
Do koordynatorów z pytaniami zwrócić powinny się także osoby, którym zależy na wycenie produktów potrzebnych do ułożenia dachu, poszukujące fachowych i godnych polecenia ekip dekarskich z okolic Warszawy oraz poszukujące sprawdzonych i rzetelnych dystrybutorów dachówek Braas. Specjaliści dostępni będą: piątek w godzinach od 13.00 do 18.00, w sobotę w godzinach od 10.00 do 17.00 oraz w niedzielę w godzinach od 10.00 do 14.00.

Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z porady w Domu Modelowym przygotowany zostanie wywiad z Markiem Podeszwą, w którym udzieli fachowych wskazówek dotyczących budowy dachu. Wywiad dostępny będzie na stronie internetowej www.dommodelowy.pl.

Marek Podeszwa będzie również odpowiadać na pytania inwestorów indywidualnych na forum internetowym portalu mybudujemy.pl oraz fanpage’u Domu Modelowego na Facebook’u .

Natomiast już teraz zainteresowani mogą zapoznać się trzema filmami Braas, które w profesjonalny sposób prezentują etapy układania dachu oraz wyjaśnienie zastosowania poszczególnych elementów systemu dachowego Braas na stronie www.dommodelowy.pl

Kompletny system dachowy czyli…

Wizyta w Domu Modelowym to okazja do zapoznania się z szeregiem produktów Braas, które zostały wykorzystane do jego budowy. Producent dachówek dostarczył bowiem kompletny system dachowy dla projektu. Na jego dachu znalazła się, ciesząca się dużą popularnością, dachówka Bałtycka. Jej falisty i asymetryczny profil podwójnego „S” tworzy na dachu efekt fal w ciekawy sposób załamujących światło. Dachówkę wykonano w, opatentowanej przez Braas, technologii Cisar będącej symbolem najwyższej jakości i innowacyjności wśród dachówek betonowych. By zapewnić dachowi szczelność i dobrą izolację w Domu Modelowym użyto m.in. taśmę uszczelniającą Wakaflex. Jest to oryginalna taśma do obróbki połączenia kominów
i ścian przechodzących przez połać, która pozwala na wykonanie szczelnego połączenia tych elementów z połacią dachową. Dla prawidłowego funkcjonowania dachu niezwykle istotnym zagadnieniem jest również jego wentylacja. Właśnie dlatego w budynku zastosowano także taśmę uszczelniająco wentylacyjną Figaroll. Ten innowacyjny produkt ułatwia doskonałą wentylację przy jednoczesnej ochronie przed deszczem i śniegiem. Przysłowiową “kropkę nad i” stanowiły natomiast produkty takie jak: kominek wentylacyjny Duro Vent wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o stabilnym kolorze, który nie odbarwia się pod wpływem promieni UV. Główne zastosowanie kominka to wentylacja pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienki. Na dachu pojawił się także kosz dachowy, który służy do odprowadzania wody z połaci dachu przecinających się pod kątem wklęsłym. Dach wyposażono także w zabezpieczenie przeciwśnieżne czyli drabinki i płotki. Rozdrabniają masę śnieżną, dzięki czemu nie spada ona na ziemię w postaci ciężkiej bryły. Płotki chronią również rynny i obróbki blacharskie przed ciężarem zsuwającego się śniegu. Dopełnienie stanowi system komunikacji dachowej czyli ławy i stopnie kominiarskie zapewniające wygodne i bezpieczne poruszanie się po dachu. Zimą górne części ław i stopni zapobiegają także gromadzeniu się śniegu i lodu. 

Dom Modelowy – cel akcji

Dom Modelowy to akcja organizowana przez firmę 7point we współpracy z pracownią projektową Studio Atrium oraz firmą wykonawczą Arkada Budownictwo. Do akcji dołączyli także znani i cenieni na rynku polskim i międzynarodowym producenci materiałów i technologii budowlanych, wśród których znalazł się Braas. Celem projektu jest edukacja i poradnictwo w zakresie realizacji budowy domu jednorodzinnego. Budynek ma dostarczyć odwiedzającym możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły