Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Selena wprowadza na rynek włoski produkty marki Tytan

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – wprowadza artykuły swojej flagowej marki Tytan Professional na rynek włoski. Tym samym Włochy dołączyły do grona ponad 50 państw świata, w których dostępne są piany i uszczelniacze Tytana.

Grupa Selena – holding spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – wprowadza artykuły swojej flagowej marki Tytan Professional na rynek włoski. Tym samym Włochy dołączyły do grona ponad 50 państw świata, w których dostępne są piany i uszczelniacze Tytana.

Zgodnie z przyjętą przez Selenę strategią – zakładającą sprzedaż i promocję własnej marki – spółka Selena Italia rozpoczęła wprowadzanie produktów sygnowanych znakiem Tytan Professional na rynek włoski. Na rynek równolegle zostały wdrożone piany poliuretanowe, uszczelniacze, kleje, kotwy chemiczne oraz akcesoria. Oprócz podstawowej oferty, w sprzedaży są również produkty do specjalistycznych zastosowań, np. stworzona specjalnie na potrzeby rynku włoskiego piana do dachów. Tytana znaleźć można w dotychczasowych kanałach dystrybucji Seleny – sklepach i hurtowniach budowlanych. Większość artykułów pochodzi z polskich fabryk oraz częściowo z hiszpańskiej Quilosy – spółki, którą Grupa Selena zakupiła w 2009 roku.

tytan.professional.3861.011210.jpg
Tytan
Professional

„Wprowadzenie naszej flagowej marki Tytan Professional we Włoszech umocni pozycję Seleny i pozwoli na pozyskanie nowych klientów. Wchodzimy na rynek włoski z produktami wysokiej jakości, cieszącymi się dużą renomą i uznaniem profesjonalnych wykonawców w Polsce, Brazylii, Chinach i Kazachstanie.

Naszą siłą jest wypracowywanie rozwiązań technologicznych odpowiadających wymaganiom konsumentów, dlatego na rynek włoski stworzyliśmy pianę do dachów, która przeznaczona jest do montażu pokryć dachowych w łagodnym południowym klimacie” – powiedział Krzysztof Domarecki, Prezes Zarządu Selena FM SA.

Tytan ma stać się główną marką Seleny we Włoszech. Na początku września 2010 roku Selena gościła przedstawicieli handlowych oraz klientów z Włoch, którzy zwiedzili m.in. zakład produkcyjny pian poliuretanowych w Dzierżoniowie.

Podczas wizyty zaprezentowana została oferta produktowa i planowane wsparcie marketingowe dla marki Tytan. We Włoszech wprowadzono m.in. uszczelniacze z aplikatorem kątowym 360 stopni, który od roku dostępny jest na rynku polskim, a niedawno wdrażany był na zagranicznych rynkach, m.in. w Rosji, Rumunii, Bułgarii.

Selena działa na rynkach ponad 50 państw, przez spółki handlowe zlokalizowane w 17 krajach. W 2009 roku udział eksportu w przychodach ze sprzedaży wynosił 65,4%. Spółka Selena zamierza konsekwentnie rozszerzać działalność eksportową przez pozyskiwanie kolejnych rynków i wprowadzanie do sprzedaży nowych produktów.

Artykuł został dodany przez firmę

SELENA SA

Selena S.A. w ramach grupy dysponuje bogatym zapleczem produkcyjnym i badawczym od pian poprzez silikony, akryle i kleje na papach i tynkach kończąc.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły