Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Naturalne surowce chętnie wykorzystywane w luksusowych wnętrzach

Ekskluzywne apartamenty są dziś synonimem dobrego, przemyślanego projektu przestrzeni. Najwyższa jakość wyposażenia, dopasowana kolorystyka i ponadczasowy styl to najważniejsze elementy, które stanowią o komforcie użytkowania i walorach estetycznych.

Naturalne surowce chętnie wykorzystywane w luksusowych wnętrzach

Ekskluzywne apartamenty są dziś synonimem dobrego, przemyślanego projektu przestrzeni. Najwyższa jakość wyposażenia, dopasowana kolorystyka i ponadczasowy styl to najważniejsze elementy, które stanowią o komforcie użytkowania i walorach estetycznych.

Niepowtarzalne wzory z natury

Inspiracje przyrodą wkraczają do niemal każdej dziedziny życia. Wprowadzamy je równie chętnie do wnętrz. Neutralne, kojące barwy ziemi są obecne w trendach przynajmniej od kilku sezonów. Tym, co wyróżnia luksusowe aranżacje, jest przede wszystkim nie tyle inspirowanie się naturą, ile faktyczne korzystanie ze szlachetnych materiałów. Wysokiej jakości drewno, wapień czy skóra to elementy pożądane w ekskluzywnym wnętrzu. Są trwałe, dodają elegancji, a przede wszystkim – wyglądają unikatowo. Każdy surowiec utworzony przez naturalne procesy przybiera niepowtarzalny wzór, a w dodatku szlachetnie się starzeje. To powód, dla którego projektanci tak chętnie sięgają po meble z naturalnego drewna, skór czy kamienia.

Ekskluzywnie we Wrocławiu

Apartament pokazowy w Bulwarze Drobnera we Wrocławiu ma 180 metrów kwadratowych. Choć pokaźna powierzchnia z pewnością jest jednym z wyznaczników luksusu, pierwsze skrzypce gra tu wyposażenie. A to pochodzi od najznamienitszych włoskich projektantów. Wnętrze wykończone jest szlachetnymi materiałami – wapieniami, kamieniem, spiekami kwarcowymi. Jednak tym, co nadaje wnętrzu wyjątkowego sznytu, są meble projektu Fendi Casa.

Dom mody Fendi powstał w latach 20. XX wieku, kiedy to Edoardo i Adele Fendi założyli sklep z galanterią skórzaną i futrami. W latach 60. firma nawiązała współpracę z Karlem Lagerfeldem. Od 1989 roku wkroczyli w świat wnętrz, projektując ekskluzywne meble i artykuły – sygnowane właśnie Fendi Casa. Marka korzysta z wysokiej jakości materiałów – co doskonale widać w apartamencie pokazowym.

Ponadczasowa aranżacja

W apartamencie pokazowym znajdują się fotele Fendi Casa Metropolitan, zaprojektowane przez Toana Nguyen’a. Umieszczone na nich skórzane pasy nawiązują do początków Fendi, kiedy to marka zajmowała się głównie galanterią. Sięganie po naturalne surowce w aranżacji jest w cenie. To trend ponadczasowy. Z upływem czasu meble zyskują coraz bardziej szlachetny wygląd, a przy tym nie ulegają modom, pozostają zawsze tak samo eleganckie – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Wśród mebli w apartamencie pokazowym znalazła się także sofa wykończona skórą i szenilową tkaniną, nowoczesny stół z forniru Ebony Macassar z diamentowym wzorem czy skórzane krzesła z charakterystycznymi metalowymi klamrami, które przywołują na myśl świat męskiej mody. Wszystko to sprawia, że wnętrze nabiera klasycznego, eleganckiego charakteru.

Wśród projektantów luksusowych wnętrz panuje obecnie tendencja nie tylko do wybierania naturalnych materiałów, lecz także do wykańczania płytami ze spieków kwarcowych czy wapieniem o dużej powierzchni, przez co apartament zyskuje nie tylko szlachetny wygląd, ale i wrażenie jeszcze większej przestronności. Zważywszy na wysoką jakość tych surowców, niewątpliwie trend ten utrzyma się jeszcze przez długi czas.

Podobne artykuły