Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Wnętrza Srebrnej Wieży Wrocławia

Silver Tower Center, 14-kondygnacyjny biurowiec umiejscowiony przy wrocławskim dworcu PKP, wypełnił się już najemcami. Prezentujemy, jak wyposażono i oświetlono użytkowane przez nich wnętrza.

Silver Tower Center, 14-kondygnacyjny biurowiec umiejscowiony przy wrocławskim dworcu PKP, wypełnił się już najemcami. Prezentujemy, jak wyposażono i oświetlono użytkowane przez nich wnętrza.

Silver Tower Center Fot. TRILUX
Silver Tower Center
Fot. TRILUX

Budowa Silver Tower Center trwała od połowy 2012 do października 2014 roku. Na powierzchni 25 tys. m2 mieści się: parking, powierzchnie handlowe, centrum konferencyjne, hotel oraz biurowiec. 14-kondygnacyjną wieżę o wysokości 55 metrów z piętrami o średniej powierzchni 600 mkw, wyposażono i oddano do dyspozycji najemcom. Pod względem tempa komercjalizacji projekt jest dużym sukcesem. W nieco ponad rok wynajęliśmy całą dostępną w obiekcie przestrzeń biurową – mówi Aleksandra Sikora, Project Manager ze strony inwestora, firmy Wisher Enterprise Sp. z o.o. – W budynku mieszczą się między innymi: Luxoft - międzynarodowa firma z branży IT, europejskie centrum usług księgowych Toyoty oraz biura Diehl Control Polska – dodaje.

Kulisy aranżacji Silver Tower Center

Wisher Enterprises Sp. z o.o. przyjęła model, w którym do dyspozycji wynajmujących oddaje się całe piętra oraz zespoły kilku kondygnacji, a kosztami ich wyposażenia zgodnie z wymaganiami klienta dzielą się obie strony umowy. Efektem takiego podejścia jest wspólne poszukiwanie funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających na minimalizowanie skali inwestycji oraz opłat eksploatacyjnych. Założenia znalazły odzwierciedlenie w doborze wyposażenia biur. – Do oświetlenia wszystkich powierzchni wykorzystaliśmy nowoczesne, ekonomiczne układy – mówi Łukasz Napierała z Firmy TRILUX Polska, odpowiedzialnej za całościowe oświetlenie 10 pięter Silver Tower Center. – W pomieszczeniach przyjmujących formę tzw. open space’ów, wykorzystaliśmy modele linii 5051 oraz SOLVAN, charakteryzujące się smukłą, estetyczną  konstrukcją, dobrą wydajnością i światłem zapewniającym komfortową pracę przy komputerze. W sufity sal konferencyjnych wbudowano modułowe rozwiązania serii ENTERIO. W toaletach, kuchniach i częściach ciągów komunikacyjnych wykorzystaliśmy natomiast downlightowe oprawy AMBIELLA. Wszystkie wdrożone rozwiązania łączy stosunkowo niski koszt inwestycji przy zadowalającej wydajności i dobrej jakości światła – dodaje.

Przebieg realizacji

Silver Tower Center Fot. TRILUX
Silver Tower Center
Fot. TRILUX

Przygotowanie powierzchni biurowej do przekazania najemcom to proces, wymagający koordynacji działań wielu kontrahentów – od dostawców wykładzin i umeblowania, przez malarzy, po wykonawców instalacji elektrycznej i oświetlenia. Towarzyszy mu zawsze presja czasu, związana z koniecznością dotrzymania założonego terminu oddania biur do dyspozycji klientom. W takiej sytuacji na wagę złota jest proaktywny, niewymagający dodatkowej kontroli wykonawca. – Po ustaleniu docelowej listy dostawców, realizacja fit-out’u, czyli , kompletu prac instalacyjnych i wykończeniowych w obrębie powierzchni najemcy, przebiegała w przypadku Silver Tower Center bardzo sprawnie – mówi Aleksandra Sikora. Przykładem wzorcowej współpracy była instalacja systemów oświetlenia przez firmę TRILUX. Koordynator projektu nie tylko pozostawał z nami w stałym kontakcie, ale także egzekwował niezbędne informacje od podmiotów, od których uzależnione były dostawy opraw – tłumaczy Project Manager Wisher Enterprises Sp. z o.o.

Efektowne efekty

Skuteczna współpraca z dostawcami pozwoliła na terminowe przekazanie pomieszczeń biurowych pomimo krótkiego, szacowanego na 1,5 miesiąca czasu przewidzianego na wykończenie poszczególnych pięter oraz dużego zróżnicowania sposobów wykorzystania oddanej do użytku przestrzeni. Na poszczególnych kondygnacjach Silver Tower Center znajdują się sale konferencyjne, biura typu „open space”, pomieszczenia socjalno-sanitarne, ale także tak nietypowe miejsca, jak pokoje relaksu czy strefy aktywnego wypoczynku.

Podobne artykuły